Liporzeźbienie

Usuwanie ginekomastii

Ginekomastia, lipomastia, steatomastia, pseudoginekomastia (łac. gynaecomastia) W zależności od przyczyny wybierzemy skuteczną i bezpieczną metodę, która pozwoli uzyskać upragniony, męski tors.

Opieka

Małoinwazyjny
zabieg

Natychiastowy
efekt

Krótka
rekonwalescencja

Zdobądź ciało o jakim marzysz

Czym jest ginekomastia?
Ginekomastia jest schorzeniem, które polega na powiększeniu męskich sutków i piersi wskutek rozrostu tkanki gruczołowej, tłuszczowej i włóknistej. Najczęściej występuje obustronnie, choć zdarza się, że pojawia się tylko z jednej strony.

Ginekomastia dla wielu mężczyzn jest wstydliwym problemem, który ma znaczny wpływ na obniżenie samooceny i ogólnego komfortu życia. Na szczęście istnieją skuteczne i mało inwazyjne sposoby leczenia i usuwanie przerostu tkanek.

Ginekomastię dzieli się na 4 podstawowe grupy. Są nimi:

  • ginekomastia młodzieńcza (fizjologiczna),
  • ginekomastia tłuszczowa,
  • ginekomastia tłuszczowo-gruczołowa,
  • ginekomastia tłuszczowo-włóknista.

Główne czynniki powodujące rozrost tkanek to:

  • zaburzenia hormonalne – dotyczy to przede wszystkim ginekomastii młodzieńczej, która powstaje w okresie wzrostu, czyli między 14 a 16 rokiem życia. W organizmie nastolatka dochodzi wtedy do wzmożonej produkcji estradiolu (i zaburzenia proporcji estradiolu do testosteronu). Ten rodzaj ginekomastii w większości przypadków zanika po osiągnięciu dojrzałości płciowej.
  • andropauza – tzw. męskie klimakterium;
  • nadwaga – jest to główna przyczyna przerostu tłuszczowego,
  • choroby nerek lub wątroby,
  • nadużywanie alkoholu,
  • stosowanie leków, np. nasercowych, obniżających ciśnienie.

 

Ginekomastia – skąd się bierze i jakie są jej rodzaje?

Jak leczyć i usuwać ginekomastię?

Przed wyborem metody leczenia należy wykluczyć zmiany hormonalne oraz choroby drobnoustrojowe, a następnie dokonać diagnostyki USG. Konieczne jest określenie typu tkanki w okolicy brodawki.

W przypadku ginekomastii tłuszczowej (czasem też w przypadku ginekomastii tłuszczowej i w niewielkim stopniu włóknistej) przeprowadza się zwykle zabieg liposukcji. Tkanka tłuszczowa jest odsysana z ciała pacjenta przy pomocy cienkich kaniuli specjalistycznego urządzenia, takiego jak Vaser.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 40 minut. Po jego wykonaniu pacjent może wrócić do domu (najczęściej nie ma potrzeby hospitalizacji). W okolicach sutka zostają trzy 4-milimetrowe, mało widoczne blizny.

Gdy u pacjenta występuje przerost gruczołu, usuwa się go poprzez wykonanie nacięcia w dolnej części otoczki sutkowej. Łukowe nacięcie ma długość od 1 do 2 cm, a ponieważ jest wykonywane na granicy koloru sutka, po przeprowadzeniu zabiegu nie pozostaje widoczna blizna.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a po jego wykonaniu pacjent może wrócić do domu. Usunięte gruczoły poddawane są badaniom histopatologicznym.

Liposukcję tłuszczu i usuwanie gruczołu poprzez wykonanie nacięcia można łączyć w przypadku liposukcji mieszanej, czyli tłuszczowo-gruczołowej.

 

Procedura liposukcji składa się z 3 etapów.

1 etap

W pierwszym z nich nawadnia się tkankę podskórną specjalnym roztworem, który znieczula tkankę podskórną, powoduje obkurczenie okolicznych naczyń krwionośnych, ale przede wszystkim silnie nawadnia tłuszcz.

2 etap

W drugim etapie rozluźnia się tkankę tłuszczową przy pomocy specjalnej sondy emitującej ultradźwięki. Po wcześniejszym przygotowaniu, w odpowiednio nawodnionym środowisku emitowana energia wywołuje zjawisko kawitacji, czyli pojawienie się mikropęcherzyków gazu

3 etap

W ostatnim etapie uzyskana rozluźniona masa komórkowa jest odsysana, uzyskany materiał składa się z podanego wcześniej roztworu, zachowanych w całości, „żywych” komórek tłuszczowy i macierzystych z minimalną ilością tkanki łącznej i jedynie niewielkiej ilości krwi.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są wymagane badania?

Zwiń
Rozwiń

Aktualny wynik badania USG piersi, badania krwi: morfologia, jonogram, koagulogram, glukoza, Aspat, Alat

Czy wymagana jest konsultacja przed zabiegiem?

Zwiń
Rozwiń

W celu kwalifikacji do zabiegu niezbędna jest konsultacja z lekarzem, oczywiście istnieje możliwość wstępnej konsultacji drogą mailową bądź przez Skype.

Zobacz film z zabiegu

Nasze wideo

Opinie o nas

Co sądzą
o nas klienci?

"Dr.Batijewski jest wspaniałym specjalistą i przemiłym człowiekiem.Wykonywał mi vaser lipo-super efekty.Dzięki troskliwej opiece pani anestezjolog i pani pielęgniarce wszystko odbyło się zupełnie bezboleśnie i bezstresowo.Gratuluję całej ekipie Kriocentrum stworzenia tak przyjaznego miejsca."

Olga.

"Fantastyczna opieka medyczna, lekarz dostepny na kazde zawolanie. Zabieg przebiegl bardzo szybko a efekty sa widoczne od razu po zabiegu. Jestem juz 2 miesiace po operacji i z dnia na dzien widze poprawe. Bardzo polecam"

źródło: Estheticon

"Jestem bardzo zadowolony z przeprowadzonego zabiegu liposukcji przez dr Tomasza Kłosa. Miałem usuwana ginekomastie tłuszczowa i gruczołową. Efekt jest taki jak chciałem:) Jeszcze raz bardzo dziekuje za pełen profesjonalizm, wspaniała opieke oraz za ciepłe słowa.

"

Paweł K. z Krakowa

"Polecam Centrum Liposukcji każdej osobie, która zmaga się z opornym tłuszczykiem. U mnie wykonano liposukcję vaser brzucha i dodatkowo przeszczep pobranego tłuszczu. Zabieg oceniam 10/10"

Julia Kopczyńska - Warszawa