Liporzeźbienie

Przeszczep tłuszczu

Metoda VASER HighDefinition Liposculpture to zupełnie nowa jakość
w zabiegach kształtowania sylwetki, która nie tylko zmniejsza zbiorniki tłuszczowe w typowych miejscach naszego ciała, ale pozwala dodatkowo na „wyrzeźbienie” sylwetki.

KSZTAŁTY

Małoinwazyjny
zabieg

Natychiastowy
efekt

Krótka
rekonwalescencja

Zdobądź ciało o jakim marzysz

Przeszczep tłuszczu – transfer komórek tłuszczowych do twarzy, piersi czy pośladków

Przy pomocy tkanki tłuszczowej pobranej z ciała pacjenta możliwe jest uzyskanie spektakularnych efektów – zarówno estetycznych, jak i regeneracyjnych. Przeszczep tłuszczu umożliwia m.in. wypełnienie zmarszczek, poprawę konturów twarzy, likwidację przebarwień, minimalizowanie widoczności blizn, regenerację i odżywienie skóry, a nawet wypełnianie piersi czy pośladków. W zależności od tego, jakie jest przeznaczenie tkanki tłuszczowej i gdzie będzie przeszczepiona (twarz czy inne partie ciała), wykorzystuje się różne metody pobierania tłuszczu.

Co warunkuje skuteczność lipotransferu?
Aby transfer tkanki tłuszczowej z jednego miejsca ciała do drugiego przyniósł oczekiwane rezultaty,
był trwały i skuteczny, konieczne jest spełnienie kilku warunków:

  • Komórki tłuszczowe (adipocyty), zwłaszcza te wykorzystywane do regeneracji czy poprawy wyglądu twarzy, muszą być pobrane w sposób delikatny i w jak najmniejszym stopniu zniszczone podczas procesu odsysania.
  • Wielkość pojedynczych szczepów komórek nie może być zbyt duża.
  • Graft, czyli materiał uzyskany w wyniku obróbki tkanki tłuszczowej, musi być podany do odpowiedniego środowiska – optymalnie ukrwionego.
  • Konieczne jest pobranie tłuszczu z odpowiednich miejsc – takich, w których tkanki tłuszczowej jest najwięcej, np. z ud, pośladków czy brzucha.

Jak pobiera się tłuszcz do przeszczepu?
Aby uzyskać materiał bogaty w komórki macierzyste, należy pobrać tłuszcz delikatnie, pod niewielkim ciśnieniem. Najdelikatniejszym sposobem jest manualne odsysanie tłuszczu – w tym wypadku cienkie kaniule podłączone są do specjalnych strzykawek. Ilość pobranej tkanki jest niewielka – wystarczająca do wypełnienia zmarszczek, wolumetrii, regeneracji skóry czy poprawy owalu twarzy.

Do pobrania większych ilości tkanki tłuszczowej, którą wykorzystuje się np. do wypełniania piersi czy pośladków, stosuje się zabiegi liposukcji. Współczesne metody liposukcji umożliwiają delikatne rozluźnienie tkanki tłuszczowej – po to, by odessać ją pod niewielkim ciśnieniem i nie zniszczyć lipocytów. Liposukcja umożliwia jednoczesne pobranie tłuszczu potrzebnego do wypełnienia większych partii ciała i równoczesne wymodelowanie obszaru, z którego odsysany jest tłuszcz.

Jedną z najlepszych metod liposukcji wykorzystywanych podczas przeszczepu tłuszczu jest VASER Lipo – technologia ta wykorzystuje działanie ultradźwięków, które ułatwiają oddzielenie komórek tłuszczowych od tkanki łącznej.

Co się dzieje z tłuszczem po jego pobraniu?
Tłuszcz pobrany z ciała pacjenta jest poddawany obróbce enzymatyczno-mechanicznej. Służy do tego specjalistyczne, nowoczesne urządzenie Neo-Genesis II. Dzięki temu uzyskuje się tzw. czysty graf – materiał pozbawiony wolnych lipidów i fragmentów tkanek, bogaty w pełnowartościowe komórki tłuszczowe i macierzyste.

VASER Lipo® umożliwia efektywne usuwanie niechcianego tłuszczu oraz jego transfer w inne okolice

Czas trwania zabiegu czas trwania zabiegu liposukcji + 1 H przeszczep do piersi
Wymagane badania aktualne USG piersi, badania krwi : morfologia, koagulogram, glukoza, jonogram
Znieczulenie miejscowe + dożylne – sedacja
Pobyt w klinice po zabiegu pacjent może wrócić do domu / trym ambulatoryjny
Rekonwalescencja ok 3 tygodnie
Zdjęcie szwów po 7-10 dniach
Widoczne efekty od razu, a trwały efekt po 3 miesiącach

Procedura liposukcji składa się z 3 etapów.

1 etap

W pierwszym z nich nawadnia się tkankę podskórną specjalnym roztworem, który znieczula tkankę podskórną, powoduje obkurczenie okolicznych naczyń krwionośnych, ale przede wszystkim silnie nawadnia tłuszcz.

2 etap

W drugim etapie rozluźnia się tkankę tłuszczową przy pomocy specjalnej sondy emitującej ultradźwięki. Po wcześniejszym przygotowaniu, w odpowiednio nawodnionym środowisku emitowana energia wywołuje zjawisko kawitacji, czyli pojawienie się mikropęcherzyków gazu

3 etap

W ostatnim etapie uzyskana rozluźniona masa komórkowa jest odsysana, uzyskany materiał składa się z podanego wcześniej roztworu, zachowanych w całości, „żywych” komórek tłuszczowy i macierzystych z minimalną ilością tkanki łącznej i jedynie niewielkiej ilości krwi.

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega wyjątkowość lipolizy ultardźwiękowej?

Zwiń
Rozwiń

Laser Lipo to najbezpieczniejsza metoda liposukcji, ponieważ podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia sąsiadujących naczyń krwionośnych nerwów czy tkanek. W sądzie emitującej fale ultradźwiękowe energia jest tak precyzyjnie dobrana, aby nie spowodować uszkodzeń w otaczających tkankach. Ponadto tkanka tłuszczowa jest dobrej jakości tak, że możliwy jest jej przeszczep w inną okolicę na przykład w twarz aby wypełnić zmarszczki. Przy innych metodach liposukcji materiał może zostać uszkodzony.

Zobacz film z zabiegu

Nasze wideo

Opinie o nas

Co sądzą
o nas klienci?

"Dr.Batijewski jest wspaniałym specjalistą i przemiłym człowiekiem.Wykonywał mi vaser lipo-super efekty.Dzięki troskliwej opiece pani anestezjolog i pani pielęgniarce wszystko odbyło się zupełnie bezboleśnie i bezstresowo.Gratuluję całej ekipie Kriocentrum stworzenia tak przyjaznego miejsca."

Olga.

"Fantastyczna opieka medyczna, lekarz dostepny na kazde zawolanie. Zabieg przebiegl bardzo szybko a efekty sa widoczne od razu po zabiegu. Jestem juz 2 miesiace po operacji i z dnia na dzien widze poprawe. Bardzo polecam"

źródło: Estheticon

"Jestem bardzo zadowolony z przeprowadzonego zabiegu liposukcji przez dr Tomasza Kłosa. Miałem usuwana ginekomastie tłuszczowa i gruczołową. Efekt jest taki jak chciałem:) Jeszcze raz bardzo dziekuje za pełen profesjonalizm, wspaniała opieke oraz za ciepłe słowa.

"

Paweł K. z Krakowa

"Polecam Centrum Liposukcji każdej osobie, która zmaga się z opornym tłuszczykiem. U mnie wykonano liposukcję vaser brzucha i dodatkowo przeszczep pobranego tłuszczu. Zabieg oceniam 10/10"

Julia Kopczyńska - Warszawa